چرا آموزش ازبیلت برای مهندسین لازم است؟

در کمتر از یک دقیقه با آموزش ترسیم نقشه های ازبیلت آشنا شو

ویدئو آشنایی با نقشه های ازبیلت،ازبیلت چیست،آموزش ازبیلت

انتخاب اول

آموزش ترسیم نقشه های ازبیلت برق با قیمت

انتخاب برتر

دوره کامل ترسیم نقشه های ازبیلت

 

انتخاب دوم

آموزش ترسیم نقشه های ازبیلت مکانیک با قیمت

 

در پروژه های ساختمانی ، از نقشه های ساخته شده ” ازبیلت” و معنی لاتین آن https-sabatgostar-com-as-built-ازبیلت ( آموزش ازبیلت ) برای ردیابی تغییرات زیادی از طرح های اصلی ساختمان که در طول ساخت و ساز رخ می دهد ، استفاده می شود.

  ترسیم نقشه های ازبیلت یا چون ساخت از وظایف پیمانکار است. این نقشه ها که  “چون ساخت” ( https-sabatgostar-com-as-built-ازبیلت) نیز نامیده می شوند ، بخش مهمی از ساخت ، بازسازی و نگهداری جدید هستند.

   اگرچه برخی از آنها به عنوان “نقشه اجرایی” یاد می کنند ، اما اصطلاح صحیح “ازبیلت ” است ، زیرا آنها به پروژه همانطور که در واقع ساخته شده است اشاره می کنند.

  قبل از شروع هر پروژه ساختمانی ، مهم است که بدانید نقشه های ساخته شده برای چه مواردی استفاده می شوند ، شامل چه اطلاعاتی هستند ، چگونه ایجاد می شوند و تفاوت بین نقشه های ساخته شده و ثبت نقشه ها. از نقشه های ساخته شده برای چه مواردی استفاده می شود؟

در هر پروژه ساختمانی ، برنامه های دقیق برای موفقیت حیاتی است. در طول یک پروژه ، ویژگی های ساختمان به احتمال زیاد تغییر می کند، زیرا پیمانکار با موانع مربوط به مصالح ، محل یا سازمان های دولتی روبرو می شود.

  از آنجا که نقشه های ازبیلت ( https-sabatgostar-com-as-built-ازبیلت ) برای ثبت این تغییرات و ارائه نمای دقیق ساختمان در واقع ، به ویژه برای پروژه های تجاری ضروری است.

   هنگام ساخت یک ساختمان جدید که قبلاً فقط نقشه آن روی کاغذ وجود داشت ، پیمانکاران با چالش های متعددی روبرو می شوند و باید در پاسخ به آنها نقشه های ساختمان خود را تنظیم کنند. این نقشه ها  تغییرات را در حین ساخت و ساز به ثبت می رسانند تا هنگام اتمام ساخت نقشه ترسیم دقیق ساختمان وجود داشته باشد.

پروژه های نوسازی: قبل از شروع پروژه بازسازی ، مهم است که درک دقیقی از ساختمان موجود داشته باشید. بنابراین ، کار با نقشه های به روز برای بازسازی ایمن و کارآمد ضروری است.

   تعمیر و نگهداری ساختمان : در طول عمر ساختمان ، تغییرات و تغییرات کوچکی ایجاد می شود. انتظار می رود تیم تعمیر و نگهداری ساختمان نقشه ها را به منظور بازتاب هرگونه تغییر در ساختمان به روز کند تا طراحی دقیق ساختمان در هر زمان وجود داشته باشد.

   با مراجعه به برگه زیر https-sabatgostar-com-as-built-ازبیلت( برگرفته شده از سایت : https://www.bigrentz.com)

برداشت تاسیسات جهت ترسیم ازبیلت
ساختمان آقای حاجی زاده واقع در بلواردلاوران مشهد

نقشه ازبیلت شامل ترسیم چه چیزهایی است؟

ساختمان زکریا
ساختمان مسکونی آقای صادقی

به منظور داشتن نقشه های کامل و مفید به عنوان ساخته شده ، مهم است که هرگونه تغییر در عناصر زیر را شامل شود:

  مکانها : به همه تغییرات مکان درها ،  پنجره ها ، لوله کشی ،  و سایر ویژگیهای ضروری توجه کنید. مواد: تمام تفاوتهای مصالح مورد استفاده را در هنگام ایجاد تغییرات از طرح اصلی ثبت کنید.

  ابعاد : همه تغییرات ابعاد همه عناصر ساختمان را بنویسید .  تاسیسات : تغییرات خاصی را که در نصب و راه اندازی ساختمان مانند تهویه مطبوع ، برق یا پنجره ها اعمال شده است ، لیست کنید.

  ساخت : تمام به روزرسانی های ساخته شده از جمله ستون ها ، تیرها و نرده ها را وارد کنید.چرا باید آموزش ازبیلت را یاد بگیریم؟

ترسیم ازبیلت در زمان سفتکاری
پروژه مسکونی ۶ واحدی آقای موسوی واقع در خیابان عدل وکیل آباد مشهد

باگذشت زمان و ورود تکنولوژی های پیشرفته در صنعت ساختمان کسانیکه بصورت تخصصی در سال ها قبل اقدام به ساخت و ساز می کردند.

  شرایط خود را هروز با این علوم هماهنگ می کردند ، تا جایی که بقدری این علوم پیچیده شد که دیگر این حرفه خود به شاخه های متعددی تقسیم شد ، الزامات جدیدی برای نحوه ساخت و ساز بوجود آمد که از جمله آن الزام ترسیم نقشه های ازبیلت و آموزش ازبیلت در ساختمان بود.

 با ازدیاد جمعیت بخصوص نیاز مسکن برای جوانان دهه شصتی تراکم ساختمانی در اغلب شهرهای ایران رو به فزونی رفت و در حال حاضر با قیمت های بالای زمین دولت ها مجبور به فروش تراکم شدند.

  در ازدیاد تراکم بطور طبیعی استانداردها نیز تغییر پیدا کردند بعنوان مثال بعلت تعداد بالای طبقات پیش بینی آسانسورهای با ظرفیت برانکادر بر برای رفاه بیماران در طبقات یک ساختمان شخصی ساز الزامی شد و یا سیستم های اعلام و اطفا حریق بواسطه ارتفاع زیاد دارای پیچیدگی هایی شد.

   امروز  در این بحش شاهد حضور پیمانکاران مجزایی جهت اجرای نکات فنی آن هستیم و مهندسین نیز قادر به برآورد بعضی از این نکات نیستند.

  بعلت گرفتاری های بوجود آمده در پروژه ها سازندگان حرفه ای دیگر فرصت لازم جهت آموزش و نحوه کار سیستم های تاسیساتی را بطور کل به پیمانکاران مرتبط محول کردند و در این قسمت بود که بعضی از این پیمانکاران بدلیل عدم اشراف سازندگان موجب افزایش هزینه های ساختمانی می شدند .

  بعنوان مثال در سیستم لوله کشی فاضلاب مسیری را انتخاب میکنند که علاوه بر پایین آمدن راندمان خروج فاضلاب باعث طولانی تر شدن با اتصلات بیشتر می شوند . با یک حساب ساده تصور کنید چه هزینه ای فقط در خرید لوله فاضلاب برای سازنده ایجاد می شود؟

  در تاسیسات برقی هم به همین صورت که بعنوان مثال با داشتن سیستم های وایرلس چطور هنوز پیمانکاران برق اصرار بر جانمایی پریز تلفن برای همه اتاق ها دارند؟ ویا در پیش بینی باکس های مرکزی آنتن و تلفن چرا محلی را انتخاب می کنند که سیم و کابل بیشتری را باید سازنده متحمل بشود؟

  با توضیحات فوق به این نتیجه خواهیم رسید که یک سازنده حرفه ای باید در حد اطلاعات ، از نحوه اجرای تاسیسات مطلع باشد تا حداقل از روی نقشه دچار هزینه های بیش از حد نگردد.https-sabatgostar-com-as-built-ازبیلت

 
 

چه رشته هایی می توانند از آموزش ازبیلت بهره مند شوند؟

مهمترین رشته هایی که میتوانند از آموزش ازبیلت بهره مند شوند معماری ، عمران ، مکانیک ، برق و سایر رشته های مرتبط با صنعت ساختمان میتوانند از این آموزش استفاده کنند.
   در مورد سایر رشته ها بعلت عدم آشنایی با لوازم و تجهیزات استفاده شده در ساختمان با برنامه ریزی انجام شده توسط گروه تدوین تصاویر این تجهیزات به تفکیک در دروس آورده شده که مخاطبین میتوانند تجسم خوبی در حین آموزش داشته باشند.
اسپرینکلر
جزییات رایزر خشک
رایزر دیاگرام آنتن مرکزی

آموزش ترسیم نقشه ازبیلت در قسمت برق شش جلسه است و بطور میانگین هر جلسه حدود ۱۵ دقیقه می باشد که براحتی و در کمترین زمان با نحوه ترسیم نقشه ازبیلت برق آشنا خواهید شد.

آموزش ترسیم نقشه ازبیلت در قسمت مکانیک هفت جلسه است و بطور میانگین هر جلسه حدود ۱۲ دقیقه می باشد که براحتی و در کمترین زمان با نحوه ترسیم نقشه ازبیلت مکانیک آشنا خواهید شد.

هدیه دوره ترسیم نقشه های ازبیلت به شما

 

با خرید این دوره از ما دوره رایگان کامل ترسیم نقشه های ازبیلت در معماری را دریافت میکنید.

وظیفه ترسیم نقشه ازبیلت با کیست؟

ترسیم نقشه های ازبیلت مطابق با متن قرارداد های تیپ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان با مجری ذیصلاح ( سازنده ذیصلاح ) می باشد ، البته هزینه آن بر عهده مالک می باشد.

تجربه کسانیکه دوره آموزشی را گذرانده اند

ساباط
پخش ویدیو

آقای مهندس امید عابدیان کارشناس عمران و مجری ذیصلاح

پخش ویدیو

آقای مهندس امیر نیازی کارشناس معماری

هدیه دوم دوره آموزش ازبیلت

در اختیار قراردادن چند نمونه ترسیم نقشه های ازبیلت به همراه بازدید از ساختمانهایی که در هنگام برداشت ازبیلت تجربه زیادی را برای مخاطبین به همراه خواهد داشت

برای اطلاع از تراکنش مالی ترسیم نقشه های ازبیلت این مقاله را مطالعه کنید

هدیه سوم خرید دوره آموزش ازبیلت

 

            دانلود رایگان تدریس اتوکد برای کلیه رشته ها در ۷ جلسه

درآمد ازبیلت چقدره؟

اگر یک ساختمانی با زیربنا ۱۵۰۰ متر رو در نظر بگیریم و برای هر متر ترسیم نقشه ازیبلت متری ۲۰۰۰ تومان  مجموعا قیمت ازبیلت و درآمد شما ۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان میشه که در طی سه روز شما به این درآمد خواهید رسید.

۳/۲۰۰/۰۰۰ تومان

۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان

انتخاب دوم

آموزش ترسیم نقشه های ازبیلت مکانیک با قیمت

۱/۶۰۰/۰۰۰ تومان

به بالای صفحه بردن